Daudz laimes Testpunkta 7.dzimšanas dienā!

Šī gada 5.martā Testpunkts svin savu 7.dzimšanas dienu un tāpēc vēlamies atskatīties uz notikumiem bagāto 2020.gadu. Tas, neskatoties uz dažādajiem izaicinājumiem, ir bijis notikumiem un pasākumiem bagāts. Esam turpinājuši nodrošināt ikvienam Testpunkta apmeklētājam bezmaksas HIV, C, B hepatīta un sifilisa  izmeklējumus un konsultācijas uz vietas Testpunktā un izbraukumos, esam vadījuši un organizējuši profesionāļu apmācības, gatavojuši analītisku informāciju sabiedrībai par situāciju.

VIDEO PAR TESTPUNKTA 7.GADU.

Testpunkta darbu nodrošina un organizē komanda, kas sastāv no 8 darbiniekiem.

Testpunkts organizēja vairākas izbraukuma testēšanas – 14.februārī Valentīna dienā RSU Dzirciema ielā 16, vairākus mēnešus piedāvājām izmeklējumus sociālo darbinieku un probācijas darbinieku apmācībās visā Latvijā, vasarā Ghetto Games pasākumos Rīgā un oktobrī, novembrī Sociālas aprūpes centros Rīgā un Pierīgā. Covid 19 pandēmijas dēļ Testpunkts bija slēgts no 17.marta līdz 11.maijam.

2020.gads skaitļos

Kopumā 2020.gadā veikti 1043 testi: 49,2% vīriešiem, 50,8% sievietēm un 0,1% transpersonām. Tas ir par ~300 testiem mazāk nekā iepriekšējā gadā un to ietekmējuši Covid 19 pandēmijas ierobežojumi. Lielākā daļa apmeklētāju tāpat kā iepriekš ir jaunieši vecuma grupā no 21 – 30 gadiem. 83% apmeklētāju testēti pie mums pirmo reizi. Testpunkta darbību 2020.gadā finansiāli atbalstīja ASV vēstniecība, par ko esam ārkārtīgi pateicīgi. Regulāra testēšana divas un vairākas reizes darba dienu vakaros notika mūsu telpās Merķeļa ielā 11 (212.telpā) un Stabu ielā 19, k2 biedrības Mozaīka LGBT house Riga telpās.

2020.gadā esam realizējuši Latvijas Valsts Mežu fianansēto Ziedot.lv projektu “Bezmaksas atbalsta grupas cilvēkiem, kas dzīvo ar HIV”, kura ietvaros novadītas 20 grupas Rīgā: 10 grupas bija pieaugušajiem un 10 ģimenēm ar bērniem, kurus skāris HIV. Sniegtas arī neskaitāmas bezmaksas telefonkonsultācijas HIV jautājumos.

2020.gada oktobrī uzsākām sadarbību ar Merck Sharp & Dohme Latvija par HIV infekcijas un vīrusa hepatīta C infekciju izplatības samazināšanu, veicot Testpunkta izbraukumus ar testēšanu uz Latvijas sociālās aprūpes namiem, patversmēm u.c. sociālām institūcijām.

Joprojām aktīvi darbojamies sociālajos tīklos – Facebook un Instagram, informējot un izglītojot jautājumos par HIV un citām infekcijām. Aicinām ikvienu sekot līdzi mūsu aktualitātēm un viennozīmīgi reizi gadā veikt HIV testu!

Būsim pateicīgi par ikvienu atbalstu mūsu darbības nodrošināšanai!

Zemāk dažas bildes no mūsu 7.gada.