Sarunu festivālā “Lampa” testu veic 413 apmeklētāji!

Sarunu festivālā LAMPA 28.06.-29.06.2019. bija 413 drosmīgi cilvēki, kas piestāja HIV pieturā un veica eksprestestu, lai noskaidrotu savu HIV statusu.

“Mums ir ļoti nozīmīgs ikkatrs veiktais HIV tests,” saka Baltijas HIV asociācijas valdes priekšsēdētāja Inga Upmace. “Abu festivāla dienu garumā pie testēšanas punkta veidojās rinda – no sirds priecājamies par LAMPAS apmeklētāju atvērtību un drosmi piestāt HIV pieturā un veikt testu. Ikvienam HIV pieturas apmeklētājam bija iespēja arī saņemt informāciju, kā izsargāties no inficēšanās. HIV infekcija Latvijā var tikt apturēta, ja maksimāli daudz cilvēku, kas dzīvo ar HIV, būs par to informēti un ārstēsies, jo ārstēts HIV pacients infekciju tālāk neizplata.” 

Latvija ir HIV “karaļvalsts” Eiropā – 2018. gadā Latvijā tika atklāti 326 jauni HIV gadījumi, kas ir augstākais jauno gadījumu skaits pret iedzīvotāju skaitu. 2018. gada beigās Latvijā kopumā dzīvoja vairāk nekā 5,7 tūkstoši HIV pozitīvu cilvēku, bet starptautiskā projekta HERMETIC pētījums liecina, ka patiesais inficēto skaits Latvijā ir par 1800 cilvēkiem lielāks.

Pilnu rakstu varat lejuplādēt .doc formātā šeit.