Darbu VDV projektā uzsākuši brīvprātīgie

Jūnija mēnesī darbu projektā „Sociālās iekļaušanas veicināšana, uzlabojot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti vīriešiem, kuriem ir dzimumattiecības ar vīriešiem (VDV)” ir uzsākuši 10 brīvprātīgie, bet jūlijā projektam pievienojušies vēl divi brīvprātīgie.

[toggle title_open=”Aizvērt” title_closed=”Lasīt vairāk” hide=”yes” border=”yes” excerpt_length=”0″ read_more_text=”Read More” read_less_text=”Read Less” include_excerpt_html=”no”]

Pirms darba uzsākšanas, jūnijā brīvprātīgajiem tika organizētas apmācības, kurās viņi iepazinās ar projektu, tā mērķiem un brīvprātīgo darba uzdevumiem un nozīmi. Apmācību semināra laikā brīvprātīgie iepazinās arī ar VDV vajadzībām veselības aprūpē, Norvēģijas pieredzi VDV veselības aprūpē un veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanā VDV; guva priekšstatu par seksuāli transmisīvām infekcijām – to izplatību, kā tās atpazīt un kā no tām izsargāties;  uzzināja par to, kādas veselības pārbaudes ir jāveic VDV, cik bieži un kādēļ; guva priekšstatu par HIV un sifilisa eksprestestiem, kā arī papildināja savas zināšanas par to, kā runāt ar VDV par slimību profilaksi; komunikāciju un motivēšanu.

Brīvprātīgo galvenie uzdevumi ir līdzdarboties Testpunktā, skaidrot VDV jautājumus, kas saistīti ar viņu veselību un slimību profilaksi,  VDV pulcēšanās vietās uzrunāt un aicināt vīriešus pārbaudīt savu veselību un izplatīt informāciju par Testpunktā pieejamiem pakalpojumiem. Kopā ar brīvprātīgajiem ir tapuši vairāki informatīvie materiāli – Testpunkta logo, video rullītis un plakāts. Šobrīd tiek veidots arī VDV atbalstošo ārstu tīklojums, un brīvprātīgie palīdzēs informāciju par ārstiem izplatīt tālāk projekta mērķa auditorijai.

Biedrība „Baltijas HIV Asociācija” atgādina, ka Testpunktā vīriešiem ir iespēja veikt izmeklēšanu uz HIV un sifilisu. Testi ir bezmaksas, anonīmi, rezultāts – 20 minūšu laikā. Gaidot testa rezultātu, katrs saņems konsultāciju, bezmaksas prezervatīvus, lubrikantus. Testpunkts atrodas: Rīgā, Stabu ielā 19, birojs II. Atvērts otrdienās un trešdienās no 18:00-20:30, tel.28441324. Vairāk: http://balthiv.com/testpunkts  vai http://www.mozaika.lv

Projekts „Sociālās iekļaušanas veicināšana, uzlabojot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti vīriešiem, kuriem ir dzimumattiecības ar vīriešiem (VDV)” Nr. 2012.EEZ/PP/1/MEC/043/035, tiek īstenots ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda programmas „NVO fonds” apakšprogrammas „NVO projektu programma” atbalstu. Projektu līdzfinansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, bet tā pārraudzību Latvijā nodrošina Sabiedrības integrācijas fonds.

MSM project logo

 

 

 

[/toggle]