COBATEST

 

2019.gada 30.aprīlī pētījums ir noslēdzies un pētījuma mērķis ir sasniegts: kopumā notestēti vairāk kā 150 respondenti. 


 2019.gada 11.-12.03. Testpunktā viesojās Pasaules Veselības organizācijas pārstāvji, lai pārrunātu projekta “Eksprestestu lietderības izvērtēšana sifilisa un HIV infekcijas skrīningā zema sliekšņa centros vīriešiem, kuriem ir dzimumattiecības ar vīriešiem (VDV)“ ieviešanu . Testpunkta komandai  tika izteikta atzinība par akurātu darbu jauno inovatīvo duālo testsistēmu  pielietošanā un salīdzināšanā ar rutīnas testiem . Pētījums tuvojas beigām.
 

 
 2019.gada 19.martā valdes priekšsēdētāja I.Upmace piedalīsies šī gada pirmajā HIV infekcijas, tuberkulozes un seksuālās transmisijas infekciju izplatības ierobežošanas koordinācijas komisijas sēdē. Tās darba kārtība precizēta atbilstoši I.Upmaces sniegtajiem priekšlikumiem.

 


 

Foto no projekta apmācībām, kas norisinājās no 2018. gada 10.-11.jūlijam.

Biedrības “Baltijas HIV asociācijas” Testpunkts piedalās Pasaules Veselības Organizācijas pētījuma apmācībās! 

2018. gada 10.-11. jūlijā pie mums viesojās kolēģes no Katalonijas Seksuāli Transmisīvo Slimību un AIDS Epidemioloģijas Pētījumu Centra, lai apmācītu Testpunkta darbinieces Pasaules Veselības Organizācijas pētījumam “Eksprestestu lietderības izvērtēšana sifilisa un HIV infekcijas skrīningā zema sliekšņa centros vīriešiem, kuriem ir dzimumattiecības ar vīriešiem (VDV)“.

Pētījuma ietvaros tiks pielietoti inovatīvi kombinētie HIV/sifilisa testi, to rezultātus salīdzinot ar Testpunktā esošajiem rutīnas testiem. Plānots līdz 2019.gada aprīlim sasniegt 150 mērķa grupas vīriešus, kas ļaus novērtēt gan testu darbību, gan sekot abu infekciju izplatībai MSM vidū.