Biedrība noslēdz jaunu sadarbības līgumu ar SPKC par pētījuma veikšanu

2017.gada 28.jūlijā biedrība “Baltijas HIV asociācija” noslēdza vienošanos ar Slimību profilakses un kontroles centru (turpmāk – SPKC) par jauna pētījuma „Atkarības vielu lietošanas un asociēto infekciju izplatības pētījums vīriešu, kuriem ir dzimumattiecības ar vīriešiem, populācijā” veikšanu līdz 2017.gada 11.decembrim.

Pētījuma mērķis – noskaidrot dažādu narkotisko un psihotropo vielu un ar to asociēto infekcijas slimību izplatību vīriešu, kuriem ir dzimumattiecības ar vīriešiem, vidū 2017. gadā.

Pētījumā tiks izmantota respondentu vadītās atlases metode, kas šobrīd ir viena no atzītākajām atlases metodoloģijām grūti aizsniedzamajās sabiedrības grupās, jo tā ļauj iekļūt dziļi populācijā un nodrošināt maksimāli reprezentatīvu mērķa grupas pārstāvniecību atlasē. Latvijā šāda pieeja konkrētās mērķa grupas izpētē līdz šim nav izmantota.

[toggle title_open=”Aizvērt” title_closed=”Lasīt vairāk” hide=”yes” border=”yes” style=”default” excerpt_length=”0″ read_more_text=”Read More” read_less_text=”Read Less” include_excerpt_html=”no”]

Papildus intervijām ar vīriešiem, kuriem ir dzimumattiecības ar vīriešiem, pētījuma ietvaros plānots veikt anonīmo izmeklēšanu uz HIV, sifilisu, vīrushepatītiem B un C ar personas informētu piekrišanu. Primārā izmeklēšana uz HIV, vīrushepatītiem B un C, kā arī sifilisu tiks veikta, izmantojot ekspresdiagnostiku, vienlaikus nodrošinot pirms un pēc testa konsultēšanu.

Pētījums ir ļoti nozīmīgs, jo Latvijā līdz šim nav realizēta neviena Pasaules Veselības organizācijas (turpmāk – PVO) rekomendētā sistemātiskā epidemioloģiskā uzraudzība vīriešiem, kuriem ir dzimumattiecības ar vīriešiem, populācijā, kas būtiska mērķtiecīgu un specifisku prevencijas pasākumu ieviešanas izveidē, aktualizēšanā un veicināšanā.

[/toggle]