Baltijas HIV asociācija atver jaunu mājas lapu www.testpunkts.lv un aicina veikt HIV izmeklējumus Testēšanas nedēļas ietvaros

Eiropas HIV testēšanas nedēļas ietvaros, kas norisināsies laikā no 21. līdz 28. novembrim, biedrība „Baltijas HIV asociācija” organizēs bezmaksas HIV testus Rīgā – Testpunktā, Stabu ielā 19, un klubos „GOLDEN”, Ģertrūdes ielā 33, un „XXL”, A. Kalniņa ielā 4.

[toggle title_open=”Aizvērt” title_closed=”Lasīt vairāk” hide=”yes” border=”yes” style=”default” excerpt_length=”0″ read_more_text=”Read More” read_less_text=”Read Less” include_excerpt_html=”no”]

Šis ir jau otrais gads, kad norisinās Eiropas HIV testēšanas nedēļa, kuras laikā vairāk nekā 470 organizācijas no 47 dažādām Eiropas valstīm aicina cilvēkus pārbaudīt savu HIV statusu. Šī pasākuma mērķis ir iedrošināt testēties riska grupā esošos cilvēkus, kā arī veicināt dialogu starp visām iesaistītajām pusēm – riska grupā esošajiem, veselības aprūpes speciālistiem, kā arī politiķiem, lai kopīgiem spēkiem apzinātu pēc iespējas vairāk ar HIV inficētos, sniegtu nepieciešamo ārstēšanos un maksimāli ierobežotu HIV izplatību.

„Šis ir pirmais gads, kad biedrība „Baltijas HIV asociācija” iesaistās Eiropas HIV testēšanas nedēļas pasākumos, tādējādi cerot pievērst lielāku Latvijas sabiedrības uzmanību HIV agrīnai diagnosticēšanai un tālākas izplatības ierobežošanai. Par godu šim notikumam vēlamies iepazīstināt ar jaunizveidotu projekta „Testpunkts” mājas lapu – www.testpunkts.lv, kur ikviens interesents var iegūt informāciju par Testpunktā pieejamajiem pakalpojumiem – HIV eksprestestu, pieredzējuša speciālista konsultācijām un informatīviem materiāliem, kā arī uzdod sevi interesējošu jautājumu Testpunkta ekspertiem vai uzzināt, pie kuriem ārstiem mēs iesakām doties tālākai izmeklēšanai vai ārstēšanai”, tā Inga Upmace, biedrības „Baltijas HIV asociācija” valdes locekle.

Šogad visā Latvijā darbosies vairāk nekā 20 testēšanas vietas, kur bez maksas un anonīmi būs iespējams veikt HIV eksprestestu. Sīkāka informācija par visām Latvijas organizācijām un to piedāvātajām testēšanas vietām, kas tiks atvērtas Eiropas HIV testēšanas nedēļas ietvaros pieejama www.spkc.gov.lv, savukārt par testēšanās vietām Rīgā – šeit.

Sīkāk par to, kā tiek veikts HIV tests – foto un video.

Par projektu „Testpunkts”
Testpunkts un atbalstošo ārstu tīklojums ir izveidoti šogad ar projekta „Sociālās iekļaušanas veicināšana, uzlabojot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti vīriešiem, kuriem ir dzimumattiecības ar vīriešiem (VDV)” ietvaros ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009. – 2014. gada perioda programmas „NVO fonds” apakšprogrammas „NVO projektu programma” atbalstu. Projektu līdzfinansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, bet tā pārraudzību Latvijā nodrošina Sabiedrības integrācijas fonds. Sīkāka informācija par Testpunktu – www.testpunkts.lv.

poster_HIV_testing

 HIV-tests_kad [/toggle]