24.un 25.oktobrī notiks otrās veselības aprūpes speciālistu apmācības „Sociālās iekļaušanas veicināšana, uzlabojot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti vīriešiem, kuriem ir dzimumattiecības ar vīriešiem (VDV)” projekta ietvaros

Biedrība „Baltijas HIV Asociācija” 24.un 25.oktobrī organizē otrās apmācības veselības aprūpes speciālistiem projekta „Sociālās iekļaušanas veicināšana, uzlabojot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti vīriešiem, kuriem ir dzimumattiecības ar vīriešiem (VDV)” Nr. 2012.EEZ/PP/1/MEC/043/035, ietvaros. Apmācības notiks viesnīcā „Lielupe”, Jūrmalā.

[toggle title_open=”Aizvērt” title_closed=”Lasīt vairāk” hide=”yes” border=”yes” style=”default” excerpt_length=”0″ read_more_text=”Read More” read_less_text=”Read Less” include_excerpt_html=”no”]

Apmācībās veselības aprūpes speciālisti iepazīsies par VDV projektu, tā realizētajām un plānotajām aktivitātēm; uzzinās jaunākos datus par STI un HIV Latvijā; EMIS pētījuma rezultātiem par VDV dzīves apstākļiem; cilvēka seksualitāti;  diskriminācijas jautājumiem; psiholoģiskiem aspektiem darbā ar VDV. Apmācībās speciālistiem būs iespēja papildināt zināšanas par HIV infekciju; seksuālās veselības īpatnībām un biežākām infekciju slimībām VDV vidū un to specifisko medicīnisko izmeklēšanu; HIV un sifilisa eksprestestiem un to lietošanu. Apmācībās būs iespēja iepazīties ar efektīvas komunikācijas prasmēm, kā labāk runāt ar pacientu; par Testpunkta darbības pusgada pieredzi un sadarbība ar ārstiem, kas atbalstošo ārstu tīklojumā strādā jau no jūlija mēneša. Notiks diskusija par VDV un viņu kā pacientu tiesībām, un VDV diskriminācijas mazināšanas aspektiem veselības aprūpē. Apmācības piedalīsies 15 veselības aprūpes speciālist – ģimenes ārsti, infektologi, urologi, dermatovenerologi u.c. Ārsti pēc apmācību beigšanas saņems 10 kredītpunktus.

Apmācības nodrošinās profesionāli speciālisti – praktizējoši, apmācīttiesīgi ārsti, RSU mācībspēki, vadošie speciālisti pacientu tiesību jomā.

Programma.

Projekts „Sociālās iekļaušanas veicināšana, uzlabojot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti vīriešiem, kuriem ir dzimumattiecības ar vīriešiem (VDV)” Nr. 2012.EEZ/PP/1/MEC/043/035, ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda programmas „NVO fonds” apakšprogrammas „NVO projektu programma” atbalstu. Projektu līdzfinansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, bet tā pārraudzību Latvijā nodrošina Sabiedrības integrācijas fonds.

 

MSM project logo

 

 

 

Foto no apmācībām:

IMG_1423[1] Foto no apmācībām, 24.10.2014

[/toggle]