12., 13.un 14.jūnijā notiks apmācības VDV projektā iesaistītajiem brīvprātīgajiem un veselības aprūpes speciālistiem

Turpinot projekta „Sociālās iekļaušanas veicināšana, uzlabojot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti vīriešiem, kuriem ir dzimumattiecības ar vīriešiem (VDV)” Nr. 2012.EEZ/PP/1/MEC/043/035 ieviešanu, biedrība “Baltijas HIV Asociācija” 2014.gada 12., 13.un 14.jūnijā organizē apmācības projektā iesaistītajiem brīvprātīgajiem un veselības aprūpes speciālistiem.

[toggle title_open=”Aizvērt” title_closed=”Lasīt vairāk” hide=”yes” border=”yes” excerpt_length=”0″ read_more_text=”Read More” read_less_text=”Read Less” include_excerpt_html=”no”]

Brīvprātīgo apmācības notiks 12.jūnijā, Rīgā, Days Hotel VEF telpās. Apmācībās brīvprātīgie iepazīsies ar VDV projektu, tā realizētajām un plānotajām aktivitātēm; VDV vajadzībām veselības aprūpē, Norvēģijas pieredzi VDV veselības aprūpē un veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanā VDV; iegūs informāciju par seksuāli transmisīvām infekcijām – to izplatību, kā tās atpazīt un kā no tām izsargāties; kādas veselības pārbaudes ir jāveic VDV, cik bieži un kādēļ; HIV un sifilisa eksprestestiem; kā runāt ar VDV par slimību profilaksi; komunikāciju un motivēšanu; brīvprātīgo darba nozīmi projektā.

Veselības aprūpes speciālistu apmācības notiks 13.jūnijā un 14.jūnijā, Ogrē, Hotel Club 1934. Apmācībās veselības aprūpes speciālistiem būs iespēja uzzināt par VDV projektu, tā realizētajām un plānotajām aktivitātēm; jaunākos datus par STI un HIV Latvijā; EMIS pētījuma rezultātiem par VDV dzīves apstākļiem; cilvēka seksualitāti;  diskriminācijas jautājumiem; psiholoģiskiem aspektiem darbā ar VDV; VDV vajadzībām veselības aprūpē, Norvēģijas pieredzi specifisko veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanā VDV. Apmācībās notiks diskusija par  VDV personisko pieredzi saskarsmē ar veselības aprūpi: pozitīvais un negatīvais. Apmācībās speciālistiem būs iespēja papildināt zināšanas par seksuālās veselības īpatnībām VDV vidū; biežākām infekciju slimībām VDV vidū un to specifisko medicīnisko izmeklēšanu; HIV un sifilisa eksprestestiem un to lietošanu; VDV un viņu kā pacientu tiesībām, diskriminācijas mazināšanas aspektiem veselības aprūpē. Apmācības piedalīsies – ģimenes ārsti, infektologi, urologi, dermatovenerologi u.c. Ārsti pēc apmācību beigšanas saņems 10 kredītpunktus.

Brīvprātīgo un ārstu apmācības nodrošinās profesionāli speciālisti – praktizējoši, apmācīttiesīgi ārsti, RSU mācībspēki, vadošie speciālisti pacientu tiesību jomā un Norvēģijas Geju un lesbiešu veselības asociācijas pārstāvis.

Apmācības organizē biedrība „Baltijas HIV Asociācija”.

Brīvprātīgo apmācību programma.

Veselības aprūpes speciālistu apmācību programma.

Projekts „Sociālās iekļaušanas veicināšana, uzlabojot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti vīriešiem, kuriem ir dzimumattiecības ar vīriešiem (VDV)” Nr. 2012.EEZ/PP/1/MEC/043/035, ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda programmas „NVO fonds” apakšprogrammas „NVO projektu programma” atbalstu. Projektu līdzfinansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, bet tā pārraudzību Latvijā nodrošina Sabiedrības integrācijas fonds.

MSM project logo

 

 

 

 

[/toggle]