Tuberkulozes dienu pasākumos vērojama iedzīvotāju atsaucība

30.martā noslēdzās Pasaules Tuberkulozes dienai veltītās aktivitātes, kuru ietvaros dažādās Latvijas pilsētās iedzīvotājiem bija iespēja bez maksas saņemt konsultācijas par tuberkulozi, veikt krēpu testus u.c.

Arī biedrība “Baltijas HIV asociācija” aktīvi iesaistījās Tuberkulozes dienas pasākumos un sadarbībā ar SIA Euroaptieka piedāvāja trīs dažādu aptieku apmeklētājiem saņemt ne tikai konsultācijas par tuberkulozi, bet arī veikt HIV eksprestestu. Līdzīgas aktivitātes norisinājās arī biedrības “Testpunkts” telpās, Stabu ielā.

[toggle title_open=”Aizvērt” title_closed=”Lasīt vairāk” hide=”yes” border=”yes” style=”default” excerpt_length=”0″ read_more_text=”Read More” read_less_text=”Read Less” include_excerpt_html=”no”]

Tāpat sadarbībā ar SIA Euroaptieka tika sagatavotas vairākas Tuberkulozes dienai veltītas infografikas (skatīt zemāk).

Aktivitāšu laikā konsultācijas par tuberkulozi saņēma un HIV eksprestestu veica vairāk kā 30 cilvēki. Viens no apmeklētājiem pēc konsultācijas saņēma rekomendāciju vērsties pie speciālista un veikt padziļinātu izmeklēšanu, savukārt viena apmeklētāja veiktas HIV tests bija pozitīvs un arī viņš saņēma norādes par tālāku darbību nepieciešamību.

Ceturtdien, 23.martā, LU Dabaszinātņu akadēmijā biedrība organizēja Tuberkulozes dienai veltītu apaļā galda diskusiju, kuru vadīja Daina Jāņkalne.
Diskusijas laikā vairāki jomas speciālisti iepazīstināja ar aktuālajām problēmām un tendencēm Latvijā tuberkulozes un HIV saslimstības jomā.

Starp diskusijas dalībniekiem bija Andra Cīrule – RAKUS Tuberkulozes un plaušu slimību centra galvenā ārste, kura stāstīja par saslimstību ar tuberkulozi, kā arī par ārstēšanas rezultātiem, savu prezentāciju noslēdzot ar pozitīvu ziņu, ka saslimstība ar tuberkulozi ir mazinājusies.

Par HIV saslimstību Latvijā, kur situācija ir bez pozitīvas tendences, stāstīja biedrības valdes priekšsēdētāja Inga Upmace.

SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs stāstīja par tuberkulozes epidemioloģisko situāciju Latvijā, kā arī ES un EEZ valstīs.

Diskusiju noslēdza SIA Euroaptieka farmaceite Ieva Zvagule.

Kopumā diskusiju apmeklēja vairāk kā 20 interesenti un mediju pārstāvji.

Foto no pasākuma:

[/toggle]