Pasākumi Pasaules AIDS dienas ietvaros

1.decembris visā pasaulē tiek atzīmēts kā Pasaules AIDS diena. Arī Latvijā vairākus gadus AIDS dienas ietvaros tie organizēti dažādi pasākumi.

Papildu biedrības rīkotajai HIV testēšanas nedēļai, kas norisināsies no 22. – 30.novembrim un  kuras laikā ikviens ir aicināts veikt HIV, sifilisa, hepatītu B un C eksprestestus ātri, anonīmi un bez maksas, piedāvājam ieskatu citu biedrību un apvienību aktivitātēs.

[toggle title_open=”Aizvērt” title_closed=”Lasīt vairāk” hide=”yes” border=”yes” style=”default” excerpt_length=”0″ read_more_text=”Read More” read_less_text=”Read Less” include_excerpt_html=”no”]

18. – 25.novembris
Biedrība DIA+LOGS aicina Rīgā, Dzirnavu ielā 135 bez maksas un anonīmi veikt HIV, hepatītu B un C, un sifilisa eksprestestu, kā arī saņemt pirms un pēc testa konsultācijas!

21. – 25. novembris
Atkarību profilakses centrā Liepājā ikvienam būs iespēja veikt HIV eksprestestu un noskaidrot sev interesējošus jautājumus par HIV/AIDS.
Lai veiktu eksprestestu, nepieciešama iepriekšēja pierakstīšanās pa tālruni: 63456120!

22.novembris – 31.decembris
Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā iespējams skatīt četru HIV/AIDS jomā strādājošo biedrību – “Atbalsta grupa inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem (AGIHAS)”, “DIA+LOGS, atbalsta centrs visiem, kurus skar HIV/AIDS”, “Baltijas HIV asociācija”, “Apvienība HIV.LV” – drukāto materiālu izstādi “Pret HIV – kopā!

23.novembris
Latvijas Infektoloģijas centra konferenču zālē notiks biedrības “AGIHAS” projekta “Mazulītis nav vainīgs…” noslēguma diskusija.
Šī projekta ietvaros AGIHAS jau otro gadu sniedz palīdzību jaundzimušajiem bērniem, kuru mātes ir HIV / AIDS slimnieces, kas ir nozīmīgi tādēļ, ka Latvijā HIV pozitīvām mātēm un AIDS slimniecēm dzimušus bērnus vēl joprojām nenodrošina ar mātes piena aizstājējproduktiem, kas ir būtisks priekšnosacījums, lai mazinātu mazuļu inficēšanās risku. Projekts tiek realizēts pateicoties A/S “Latvijas valsts meži” atbalstam un veiksmīgai sadarbībai ar nodibinājumu Ziedot.lv.

29.novembris
Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā norisināsies DIA+LOGS rīkotā un “Johnson&Johnson” atbasltītā AIDS dienu konference „Līdzestība Latvijā – Vai varam savādāk?Vai varam labāk?” Meklējot kopīgu viedokli HIV jomā. Konferencē piedalīsies pārstāvji no Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra, Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra, Ieslodzījuma Vietu pārvaldes, dažādām nevalstiskajām organizācijām (Apvienība HIV.LV, AGIHAS) un citām institūcijām. Konferencē būs dzirdams apkopojums par esošo situāciju Latvijā, vajadzības un ieteikumi, kas jādara, lai uzlabotos līdzestība HIV jomā.

30.novembris

Biedrība “Apvienība HIV.LV” ar priekšlasījumu piedalīsies Latvijas Māsu asociācijas Internās aprūpes māsu organizētajā konferencē “HIV/AIDS aktualitātes Latvijā”. Konferencē varēs dzirdēt arī tādu biedrību kā DIA+LOGS un Papardes zieds priekšlasījumus.

1.decembris

Biedrības “DIA+LOGS” īstenotā un Rīgas domes Labklājības departamenta atbalstītā projekta “Dziedam kopā” singla un videoklipa prezentācija. Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības iecietību pret HIV inficētajiem, iesaistot unikālu cilvēku apvienību – sabiedrībā pazīstamus mūziķus, biedrības
DIA+LOGS brīvprātīgos un HIV inficētus cilvēkus radošās izpausmēs – dziesmas ierakstīšanā, un videoklipa izveidē.
Anglikāņu baznīcā biedrības “AGIHAS” organizēts Latvijas spilgtāko mūziķu labdarības koncerts un balvas ‘Glāsts’ (par nozīmīgu ieguldījumu HIV infekcijas izplatības mazināšanā, autore Olga Šilova) svinīga pasniegšana. Tas tāpēc, lai pievērstu arī Tavu uzmanību HIV infekcijas riskiem, lauztu aizspriedumus, kas apvij šo ‘neērto tēmu’. Ieva Kerēvica, Daumants Kalniņš, Aija Vītoliņa, Kaspars Zemītis un vēl daudzi citi ir pasnieguši roku simboliskam glāstam. Varbūt to vari arī Tu?

Atkarību profilakses centrā Liepājā no plkst. 8.00 līdz 14.00 būs atvērto durvju diena Flotes ielā 7., savukārt plkst. 17.00 notiks Dievkalpojums un aizlūgums par tiem, kuri cieš no AIDS, Krusta baznīcā Kr.Valdemāra ielā 7. Dienas noslēgumā, plkst. 18.00 būs iespēja iepazīties ar Atkarību profilakses centra paveiktajiem darbiem, atzīmējot 15 darbības gadus.

[/toggle]