Nedēļas nogalē t/c “Galerija Centrs” vairāk kā 100 cilvēki uzzināja savu HIV statusu

13. un 14.maijā 133  t/c “Galerija Centrs” apmeklētāji  izmantoja iespēju un veica HIV eksprestestu, lai noskaidrotu savu HIV statusu. Papildus visiem apmeklētājiem tika piedāvāta iespēja veikt arī C hepatīta testu. Testēšanu nodrošināja biedrības “Baltijas HIV asociācija” Testpunkts.

“Mums ir ļoti nozīmīgs ikkatrs veiktais HIV tests,” saka Baltijas HIV asociācijas valdes priekšsēdētāja Inga Upmace. “Divu dienu laikā ikvienam t/c “Galerija Centrs” apmeklētājam bija iespēja ne tikai veikt HIV testu, bet arī saņemt informāciju par iespēju novērst inficēšanos ar šo bīstamo vīrusu. HIV infekcija Latvijā var tikt apturēta, ja maksimāli daudz cilvēku, kuri dzīvo ar HIV, būs par to informēti un ārstēsies, jo ārstēts HIV pacients infekciju tālāk neizplata.”

Pasākuma laikā t/c “Galerija Centrs” gandrīz 100 apmeklētāji nekautrējās arī pārbaudīt savas zināšanas par HIV. Zināšanu pārbaude, atbildot uz 5 jautājumiem, apliecināja, ka 80 % no aptaujātajiem ir labi informēti par HIV un zina, kā var inficēties un kā var pasargāt sevi un citus no infircēšanās. 

Drosmīgajiem, kas veica testu un par šo bija gatavi dalīties sociālajos tīklos, nofotografējoties  ar sarkanā HIV tēla cilvēciņu, lai tādējādi āicinātu arī citus sekot šim piemēram, ieguva iespēju piedalīties loterijā. 

Katru gadu maija trešajā svētdienā tiek atzīmēta starptautiskā AIDS mirušo piemiņas diena, un šogad biedrība “Baltijas HIV asociācija” sadarbībā ar t/c “Galerija Centrs”, GSK Export Limited un SIA “Merck Sharp &Dohme Latvija” aicināja ikvienu Rīgas iedzīvotāju un viesi noskaidrot savu HIV statusu – bez maksas, anonīmi un ātri.