Inga Upmace piedalās Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē

Pēc biedrības “Baltijas HIV asociācija” ierosinājuma 2016.gada 22.novembra Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē atkārtoti tika skatīts HIV/AIDS jautājums.

Biedrības priekšsēdētāja Inga Upmace kopā ar Daigu Behmani prezentēja ar HIV infekcijas izplatību un tās ierobežošanas iespējām saistītos jautājumus, pievēršot uzmanību situācijai Latvijā, kā arī iepazīstinot deputātus ar Igaunijas pieredzi HIV/AIDS izplatības ierobežošanā.

[toggle title_open=”Aizvērt” title_closed=”Lasīt vairāk” hide=”yes” border=”yes” style=”default” excerpt_length=”0″ read_more_text=”Read More” read_less_text=”Read Less” include_excerpt_html=”no”]

Igaunijā no 2017.gada 1.janvāra HIV eksprestesti tiks iekļauti Igaunijas Slimokases pakalpojumu grozā ar īpašu veselības pakalpojuma kodu un cenu. Tas nozīmē, ka testēšanas izmaksas tiks segtas no Slimokases budžeta. Šīs iniciatīvas virzītāji ir Igaunijas Ģimenes ārstu asociācija un Infekciju slimību asociācija un tās mērķis – aicinājums ģimenes ārstiem endēmiskajos reģionos (Tallinā un Narvā)  piedāvāt veikt HIV testu visiem pacientiem, kas ietilpst testa mērķa grupā, neatkarīgi no sūdzībām vai simptomiem, neuztraucoties par finansiālo pusi.

Komisija nolēma aktualizēt HIV/AIDS jautājumu līdz ar infekciju izplatības ierobežošanas prioritāru jautājumu premjera līmenī.

Sēdē piedalījās arī apvienības HIV.LV priekšsēdētājs Aleksandrs Molokovskis, Veselības ministriju pārstāvēja Jana Feldmane un SPKC – Šarlote Konova.

[/toggle]