Eiropas HIV testēšanas nedēļa – jau šonedēļ! Nāc un veic HIV testu #reizigadā!

Eiropas HIV testēšanas nedēļas 2016 ietvaros biedrība „Baltijas HIV asociācija” Rīgā organizē HIV testēšanu, sniedzot iespēju ikvienam no 22.-30.novembrim veikt bezmaksas HIV testu un saņemt konsultāciju Testpunktā, Stabu ielā 19/2, Rīgā.

HTN2016_baneris

[toggle title_open=”Aizvērt” title_closed=”Lasīt vairāk” hide=”yes” border=”yes” style=”default” excerpt_length=”0″ read_more_text=”Read More” read_less_text=”Read Less” include_excerpt_html=”no”]

Šis ir jau ceturtais gads, kad norisinās Eiropas HIV testēšanas nedēļa, kuras laikā vairāk nekā 470 organizācijas no 53 dažādām Eiropas valstīm aicina cilvēkus pārbaudīt savu HIV statusu. Pasākuma mērķis ir iedrošināt cilvēkus testēties, lai samazinātu to gadījumu skaitu, kad slimība tiek atklāta novēloti, kā arī lai kopīgiem spēkiem apzinātu pēc iespējas vairāk ar HIV inficētos, sniegtu nepieciešamo ārstēšanos un maksimāli ierobežotu HIV izplatību.

“Situācija ir ļoti satraucoša, jo Latvijā jau gandrīz 7000 cilvēkiem ir atklāta HIV infekcija, turklāt, tie ir tikai oficiāli reģistrētie gadījumi. Pasaules Veselības organizācija uzsver, ka reģistrēto gadījumu skaits būtu jāreizina ar divi, lai iegūtu patieso infekcijas izplatību valstī,,” skaidro biedrības “Baltijas HIV asociācija” valdes priekšsēdētāja Inga Upmace.

Saskaņā ar Eiropas Slimību kontroles un profilakses centra (ECDC) datiem Latvijā ir otrs augstākais jauno HIV saslimstības gadījumu rādītājs visu Eiropas Savienības valstu vidū. Kamēr situācija citās Eiropas valstīs uzlabojas un jauno HIV saslimstības gadījumu skaits samazinās, Latvijā tas turpina palielināties.

“HIV turpina strauji izplatīties un attiecas uz visiem seksuāli aktīviem cilvēkiem. Kopš 2008.gada HIV galvenais izplatības ceļš ir heteroseksuāls un jaunais HIV pacients vizuāli maz atgādina tēlu no mūsu vecajiem stereotipiem,” uzsver I.Upmace.

Eiropā ir 2,5 miljoni HIV inficētu cilvēku (ECDC), no kuriem aptuveni viena trešā daļa par to pat nenojauš, tāpēc Eiropas Testēšanas nedēļas aktivitātes ir jo īpaši svarīgas – katrā šādā nedēļā par savu HIV statusu pārliecinās vairāki tūkstoši cilvēku visā Eiropā.

“Šis ir trešais gads, kad iesaistāmies Eiropas HIV testēšanas nedēļas aktivitātēs, rīkojot papildu testēšanas dienas Testpunktā. Mēs esam gandarīti, ka kopš Testpunkta atvēršanas, tā sniegtos pakalpojumus izmanto aizvien vairāk cilvēku, tomēr tas ir nepietiekami, ņemot vērā infekcijas straujo izplatīšanos. Testpunkta komanda aicina ikvienu izmantot iespēju veikt HIV eksprestestu un saņemt konsultācijas gan šajā testēšanas nedēļā, gan arī pēc tam”, tā Sandra Milta, Testpunkta vadītāja.

HIV testēšanas nedēļas 2016 ietvaros biedrības ,,Baltijas HIV asociācija” Testpunkts gaidīs apmeklētājus katru darba dienu no plkst. 18:00 – 20:30, Rīgā, Stabu ielā 19/2. Savu apmeklējumu ir iespēja pieteikt arī iepriekš, zvanot pa tālruni 28441324.

Pilns paziņojums medijiem pieejams šeit.

[/toggle]