Aizvadīta jau trešā HIV testēšanas nedēļa

No 22. – 30.novembrim biedrība ”Baltijas HIV asociācija” rīkoja HIV testēšanas nedēļu. Šis bija jau trešais gads, kad Latvija pievienojās Eiropas iniciatīvai.

Šogad HIV, sifilisa un hepatīta testus kopumā veica 55 cilvēki (18 vīrieši un 37 sievietes), no kuriem 45 HIV testu veica pirmo reizi dzīvē.

[toggle title_open=”Aizvērt” title_closed=”Lasīt vairāk” hide=”yes” border=”yes” style=”default” excerpt_length=”0″ read_more_text=”Read More” read_less_text=”Read Less” include_excerpt_html=”no”]

Lai gan testēšanas aktivitāte, salīdzinot ar diviem iepriekšējiem gadiem, ir nedaudz mazinājusies, Testpunkta komanda ir priecīga par paveikto, jo katrs izmeklētais cilvēks saņēma arī konsultāciju.

”Protams, mēs vēlētos, lai testēšanas nedēļās aktivitāte tikai pieaugtu, ņemot vērā straujo infekcijas izplatību valstī, bet mēs skatāmies uz šo situāciju no citas puses – ikviens veiktais tests ir būtisks, pat, ja tas būtu tikai viens, jo ikviens atklātais HIV infekcijas gadījums kaut nedaudz, bet tomēr palīdz samazināt infekcijas izplatību”, stāsta Sandra Milta, Testpunkta vadītāja.

2015.gadā HIV testēšanas nedēļā kopumā tika veikti 60 testi, savukārt 2014.gadā – 75.

”Eiropā HIV testēšanas nedēļā tiek veikti vairāki tūkstoši testu. Protams, mēs nevaram cerēt uz šādu aktivitāti vienas valsts ietvaros, lai gan to ļoti vēlētos. Šogad esam uzsākuši arī papildu informatīvo kampaņu #reizigadā, ar kuras palīdzību ceram uzrunāt aizvien vairāk cilvēku. Mēs cenšamies pievērst līdzcilvēku uzmanību tam, cik nopietna un patiesībā dramatiska ir Latvijas situācija, salīdzinot ar pārējām Eiropas valstīm. Mēs ļoti ceram, ka cilvēki mūs sadzirdēs, kļūs aizvien apzinīgāki un turpinās rūpēties par savu veselību visa gada garumā”, tā Inga Upmace, biedrības valdes priekšsēdētāja.

Vai tu jau esi veicis HIV testu? Dodies pie sava ģimenes ārsta vai nāc uz Testpunktu Stabu ielā 19k2.

[/toggle]