PVO pētījums 2018-2019

No 2018.gada 10.jūlija līdz 2019.gada 30.aprīlim biedrība Baltijas HIV asociācija realizēja Pasaules Veselības organizācijas projektu “Eksprestestu lietderības izvērtēšana sifilisa un HIV infekcijas skrīningā zema sliekšņa centros vīriešiem, kuriem ir dzimumattiecības ar vīriešiem (VDV)“. Tika pārbaudītas jaunas testēšanas metodes izmēģinājuma uzsākšana: HIVsifilisa kombinētais eksprestests.

Projekts tika realizēts sadarbībā ar Katalonijas Seksuāli Transmisīvo Slimību un AIDS Epidemioloģijas Pētījumu Centru, kuri veica Testpunkta darbinieku apmācību šī pētījuma ietvaros. 

Pētījuma ietvaros tika pielietoti inovatīvi kombinētie HIV/sifilisa testi, to rezultātus salīdzinot ar Testpunktā esošajiem rutīnas testiem. Latvijā tika sasniegti plānotie 150 mērķa grupas vīrieši, kas ļāva novērtēt gan testu darbību, gan sekot abu infekciju izplatībai MSM vidū.

Sīkāk par pētījumu Ingas Upmaces prezentācijā šeit “Eksprestestu lietderības izvērtēšana sifilisa un HIV infekcijas skrīningā zema sliekšņa centros vīriešiem, kuriem ir dzimumattiecības ar vīriešiem (VDV)

Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītiet sīkdatņu vākšanai. vairāk informācijas

Lai uzlabotu lapas funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītiet sīkdatņu vākšanai.

Aizvert