Citi noderīgi materiāli

HIV un STI statistika Eiropas Savienībā, 2015 (angļu valodā)

ECDC ir apkopojuši 2013. gada datus par STS izplatību Eiropas Savienības valstīs un salīdzināja tos ar 2004. gada datiem. Ar pētījuma rezultātiem variet iepazīties šeit:

Apkopotie dati

Pēdējās dekādes laikā vairāk kā 300 000 cilvēki tika diagnosticēti ar HIV. Katru dienu Eiropas Savienības robežās 80 cilvēkiem tiek uztādīta diagnoze HIV. Vairāk par HIV statistiku ES robežās variet uzzināt ECDC izstrādātajā video:

PVO / ECDC vadlīnijas HIV un STS slimību profilaksei vīriešiem, kuriem ir dzimumattiecības ar vīriešiem, 2015 (angļu valodā)

Visās ES un EEK zonas valstīs vīriešiem, kuriem ir dzimumattiecības ar vīriešiem, ir neproporcionāli augsts risks inficēties ar HIV un citām STS. Ir veikti pētījumi, kas apliecina, ka pasākumi, kas nepieciešami šo slimību turpmākai ierobežošanai, diagnosticēšanai un ārstēšanai, netiek veikti pietiekamā apjomā. Šīs vadlīnijas, kas izstrādātas balstoties uz literatūras izpēti un ekspertu viedokļiem, satur būtiskus ieteikumus, kurus būtu nepieciešams apsvērt un ieviest ES valstu sabiedrības veselības programmās.

Vadlīniju izstrādes ekspertu grupā piedalījās arī Inga Upmace, biedrības “Baltijas HIV asociācija”  valdes priekšsēdētāja

Lejuplādēt vadlīnijas

HIV/AIDS ārstēšana Latvijā – visnepieejamākā Eiropā. Kā panākt lūzumu?

Raksts izdevumā “Veselības Ekonomists”, Nr. 3, 2015. gada marts

Lejuplādēt rakstu

Infografika par “legālajām narkotikām” (2014)

Eiropas Parlamenta Informācijas birojs izveidojis infografiku, lai pastiprinātu cīņu ar “legālajām narkotikām”.

Lejuplādēt infografiku

HIV profilakses tīklojums Baltijā (2009)

Materiāls tapis Eiropas Komisijas projekta Nr. 2005305 „Koordinēta un visaptveroša HIV/AIDS profilakses tīkla paplašināšana injicējamo narkotiku lietotājiem un pārejas grupām” (ENCAP) ietvaros.

Lejuplādēt ENCAP karti

Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra ziņojums “Pierādījumi infekciju profilakses pasākumu efektivitātei injicējamo narkotiku lietotāju vidū” (izdots 2011.gadā, pieejams angļu valodā)

Part 1

Part 2

Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītiet sīkdatņu vākšanai. vairāk informācijas

Lai uzlabotu lapas funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītiet sīkdatņu vākšanai.

Aizvert