baneris_reizigada_tzp

#REIZIGADĀ – tā saucas HIV/AIDS tēmai veltītā informatīvā kampaņa, ko biedrība “Baltijas HIV asociācija” uzsāk 2016.gada 23. septembrī.

Kampaņas mērķis:

  • informēt sabiedrību par satraucošiem HIV izplatības rādītājiem Latvijā, akcentējot, ka HIV var skart jebkuru neatkarīgi no vecuma, dzimuma vai sociālā stāvokļa;
  • veicināt iedzīvotāju vēlmi veikt HIV testu reizi gadā, akcentējot ģimenes ārstu lomu;
  • mazināt aizspriedumus par HIV slimniekiem kā konkrētas sociālās grupas elementiem.

Kampaņas ietvaros plānotās aktivitātes:

  • notiks plašs darbs ar dažādiem medijiem, ar kuru palīdzību informēsim sabiedrību par aktuālo situāciju, izglītosim, stāstīsim, bet ne baidīsim cilvēkus!
  • uzrunāsim cilvēkus ar sociālo tīklu palīdzību – esam radījuši īpašu, kampaņai veltītu kontu #REIZIGADĀ sociālajā tīklā Facebook. Tajā uzrunāsim sekotājus īpaši atraktīvā veidā, vēstot – mūsdienās Latvijā HIV attiecas uz ikvienu.
  • rīkosim vairākas interaktīvas lekcijas uzņēmumos un augstskolās, kur koncentrējas cilvēki vecuma grupā, kas, saskaņā ar statistiku, ir HIV infekcijas visvairāk apdraudētā – gados jauni cilvēki vecumā no 20-40 gadiem. Lekcijas vadīs Latvijas Infektoloģijas centra sertificēta infektoloģijas un dermatoveneroloģijas ārste dr. Inga Januškeviča.

Kampaņas oficiālais vēstnesis – Austrumeiropā lielākās ielu kultūras un ielu sporta kustības “Ghetto Games” līderis Raimonds Elbakjans.

HIV infekciju joprojām apvij maldi un aizspriedumi, tāpēc runāt par to nav viegli visos līmeņos, arī ģimenes ārsta kabinetā, tāpēc esam domājuši par sadarbību ar ģimenes ārstiem un radījuši divus dažādus materiālusbukletu, kurš ārstiem palīdzēs risināt terapeitisku sarunu ar pacientiem, kas paši vēlas veikt HIV testu vai arī ārsts saskata indikācijas šāda testa nepieciešamībai un pacientiem domātu plakātu, kas veidots tā, lai motivētu pacientu drošāk uzsāk sarunu par šādu delikātu tēmu un palīdzētu pārvarēt bailes un kauna sajūtu, kas var piemeklēt HIV testa kontekstā. Abu materiālu tapšanā esam sadarbojušies ar profesori Dr.med. Guntu Ancāni.

HIV/AIDS situācija Latvijā ir satraucoša, HIV + pacienta profils ir mainījies un sabiedrībai par to ir jābūt informētai.

Kampaņu organizē biedrība “Baltijas HIV asociācija”, atbalsta “GlaxoSmithKline Latvia”, īsteno aģentūra “LEAD. Korporatīvā komunikācija”.